• Domů
  • Novinky
  • Škoda Auto představuje vítězný návrh soutěže Auto pro Zdravotního klauna 2023
Škoda Auto představuje vítězný návrh soutěže Auto pro Zdravotního klauna 2023

› Vítězný návrh určila veřejnost hlasováním na internetu
› Do soutěže za zapojily děti do 15 let a na základě vítězného návrhu vznikne design skutečného vozu Škoda Enyaq iV, který bude používat nezisková organizace Zdravotní klaun
› Předání automobilu proběhne 2. června v rámci Dne se Škoda Auto na Zlín Film Festivalu: flotila „klaunských“ elektromobilů Enyaq iV, jejichž design navrhly děti, se tak rozšíří na tři vozy

Mladá Boleslav, 22. května 2023 – Škoda Auto představuje vítězný návrh druhého ročníku výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna. Autorem návrhu je 8letý František Hanko a o jeho vítězství rozhodla veřejnost v hlasování, které probíhalo na internetových stránkách soutěže. Nyní bude návrh převeden do skutečné podoby na vůz Škoda Enyaq iV a jeho slavnostní předání proběhne v rámci Dne se Škoda Auto na Zlín Film Festivalu.

Výtvarná soutěž Auto pro Zdravotního klauna má svého vítěze: v hlasování veřejnosti získal nejvíce hlasů pestrobarevný návrh od 8letého Františka Hanka. Lidé mohli dát svůj hlas jednomu z 10 finálových návrhů, které předtím vybrala odborná porota. Soutěž se koná již druhý rok, vloni takto byly neziskové organizaci Zdravotní klaun předány dva elektromobily Škoda Enyaq iV v provedení, které rovněž navrhly samy děti.

Smyslem výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna je zviditelnit poslání zdravotních klaunů, kteří od roku 2001 přinášejí radost, dobrou náladu, a především naději na místa, kde se jich příliš nedostává. Klauni provázejí děti při předoperačních přípravách, ale hlavně zpříjemňují pobyt v nemocnicích a pomáhají jim procházet léčbou s úsměvem. Speciálně vyškolení Zdravotní klauni pravidelně navštěvují 63 nemocnic, 10 domovů pro seniory a 1 hospic.

Nyní proběhne proměna návrhu ve skutečný automobil. Plně elektrický model Škoda Enyaq iV v unikátním designu bude slavnostně předán 2. června 2023 v rámci akce Den se Škoda Auto na Zlín Film Festivalu, největší mezinárodní přehlídce filmů pro děti a mládež na světě. Škoda Auto tuto významnou akci podporuje letos již 21. rokem. Návštěvníci festivalu se mohou těšit na bohatý program, během kterého bude možné navštívit stánek Zdravotního klauna, výtvarné dílničky či fotokoutek. Program začne ve 14 hodin na náměstí Míru, vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.